Sort by

Jaden has logged 220 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry