• Elvis

  • The Bob's Burgers Movie

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Sonic the Hedgehog 2

  • The Bubble

  • The Bad Guys

  • Ambulance

  • Better Nate Than Ever

  • The Lost City

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

  • I Want You Back

    ★★½

  • Death on the Nile

  • Marry Me

  • Girl Picture

  • Palm Trees and Power Lines

  • Piggy

  • The Mission

  • Emily the Criminal

  • Am I Ok?

  • Brian and Charles

  • God's Country

  • Something in the Dirt

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

  • Summering

    ½

  • Dual

  • Sharp Stick

  • 2nd Chance

  • Babysitter

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Nanny

  • Leonor Will Never Die

  • Master

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • We Met in Virtual Reality

  • Breaking

  • Emergency

  • Sex Appeal

  • Scream

  • The Tinder Swindler

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

  • The Tender Bar

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dear Evan Hansen

  • Official Competition

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Karen

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★½