Sort by
  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Chris Rock: Selective Outrage

    ★★

  • Pathaan

    ★★

  • Varisu

    ★★

  • Thunivu

    ★★★

  • Vir Das: Landing

  • Kantara

    ★★★★½

  • Chup

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Thiruchitrambalam

    ★★★★

  • Sita Ramam

    ★★

  • Wedding Season

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • JugJugg Jeeyo

    ★★½

  • Dobaaraa

    ★★★

  • Suzhal - The Vortex

    ★★★★

  • O2

    ★½

  • Veetla Vishesham

    ★★★★

  • Vikram

    ★★★★½

  • Anek

  • Last Seen Alive

    ★½

  • Don

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Beast

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • FIR

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Mahaan

    ★★★

  • The Tinder Swindler

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • 83

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★★

  • Dhamaka

    ★★

  • Kurup

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

  • Doctor

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Clickbait

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Old

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • The Tomorrow War

  • The Ice Road

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Innocent

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½