Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Jawan

Jawan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Matt Rife: Walking Red Flag

Matt Rife: Walking Red Flag

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jailer

Jailer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jailer

Jailer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Agneepath

Agneepath

2012
×
★★
Edit this entry  
03
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Pink Panther 2

The Pink Panther 2

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Wake Up Sid

Wake Up Sid

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Nibunan

Nibunan

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Kadhalukku Mariyaadai

Kadhalukku Mariyaadai

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dostana

Dostana

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Tu Jhoothi Main Makkaar

Tu Jhoothi Main Makkaar

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Veer-Zaara

Veer-Zaara

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kabhi Haan Kabhi Naa

Kabhi Haan Kabhi Naa

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Varisu

Varisu

2023
×
★★
Edit this entry  
17
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Vir Das: Landing

Vir Das: Landing

2022
×
Edit this entry  
03
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★
Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Thunivu

Thunivu

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Ladies vs Ricky Bahl

Ladies vs Ricky Bahl

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry