Sort by

Aswin has logged 33 entries for films during December 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Patton Oswalt: My Weakness Is Strong

Patton Oswalt: My Weakness Is Strong

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Farmer Al Falfa's Ape Girl

Farmer Al Falfa's Ape Girl

1932
×
Read the review Edit this entry  
24
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: For What It's Worth

Dave Chappelle: For What It's Worth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry