RSS feed for Aswin

Aswin has logged 208 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doc of the Dead

Doc of the Dead

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
You Are Not I

You Are Not I

1981
×
★★
Edit this entry  
30
Sleepwalk

Sleepwalk

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Stephen Fry Live: More Fool Me

Stephen Fry Live: More Fool Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★
Edit this entry  
19
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Le Pont du Nord

Le Pont du Nord

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Swordfish

Swordfish

2001
×
★½
Edit this entry  
11
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sky-Colored Seed

The Sky-Colored Seed

1992
×
Edit this entry  
06
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
31
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Edit this entry  
21
There's Something in the Attic

There's Something in the Attic

2014
×
Edit this entry  
21
Frozen Blood Test

Frozen Blood Test

2015
×
Edit this entry  
21
Claycat's Evil Dead II

Claycat's Evil Dead II

2012
×
Edit this entry  
21
The Simpsons Couch Gag (You're Next)

The Simpsons Couch Gag (You're Next)

2015
×
Edit this entry  
21
Minion Ways to Die

Minion Ways to Die

2015
×
Edit this entry  
21
The Simpsons Couch Gag (Reservoir Dogs)

The Simpsons Couch Gag (Reservoir Dogs)

2018
×
Edit this entry  
21
Claycat's The Thing

Claycat's The Thing

2012
×
Edit this entry  
21
Pingu's The Thing

Pingu's The Thing

2012
×
Edit this entry  
19
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry