RSS feed for Aswin

Aswin has logged 35 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Touch of Evil

Touch of Evil

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Daniel Tosh: Completely Serious

Daniel Tosh: Completely Serious

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
19
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★★
Edit this entry  
15
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ilana Glazer: The Planet Is Burning

Ilana Glazer: The Planet Is Burning

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alexander Babu: Alex in Wonderland

Alexander Babu: Alex in Wonderland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Veera

Veera

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Aravind SA - Madrasi Da

Aravind SA - Madrasi Da

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry