Sort by

Aswin has logged 100 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Panchatanthiram

Panchatanthiram

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dhoom 2

Dhoom 2

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
O2

O2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dobaaraa

Dobaaraa

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Panchatanthiram

Panchatanthiram

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Sita Ramam

Sita Ramam

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
HIT: The First Case

HIT: The First Case

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Sachein

Sachein

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anek

Anek

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
JugJugg Jeeyo

JugJugg Jeeyo

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Veetla Vishesham

Veetla Vishesham

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Beast

Beast

2022
×
★½
Edit this entry  
03
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
FIR

FIR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Veetla Vishesham

Veetla Vishesham

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Doctor

Doctor

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Don

Don

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Kannathil Muthamittal

Kannathil Muthamittal

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry