Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry