Adam has logged 95 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Deep

The Deep

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Juice

Juice

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry