RSS feed for Adam

Adam has watched 11 films released in the 1940s.

  • The Third Man

    ★★★★★

  • Bicycle Thieves

    ★★★★★

  • The Treasure of the Sierra Madre

    ★★★★★

  • The Private Life of a Cat

    ★★★★

  • The Big Sleep

    ★★★

  • At Land

    ★★★★

  • Shadow of a Doubt

    ★★★★★

  • Meshes of the Afternoon

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Fantasia

    ★★★★★

  • Pinocchio

    ★★★★★