RSS feed for Adam

Adam has watched 227 thrillers.

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Seberg

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★

  • Unsane

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Elle

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Room

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • John Wick

    ★★

  • Kill the Messenger

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Side Effects

    ★★★

  • The Last Stand

    ★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • Looper

    ★★★

  • Premium Rush

    ★★★

  • Killing Them Softly

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Chronicle

    ★★★

  • Compliance

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★

  • The Grey

    ★★★★

  • Haywire

    ★★★

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★

  • Killer Joe

    ★★★

  • Contagion

    ★★★★

  • The Innkeepers

    ★★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Drive

    ★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★

  • Take Shelter

    ★★★★★

  • Martha Marcy May Marlene

    ★★★★

  • 127 Hours

    ★★★