Adam_Davie has logged 14 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wound

The Wound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The German Doctor

The German Doctor

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry