RSS feed for Adam
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Howling III

Howling III

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Project: Metalbeast

Project: Metalbeast

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joe's Apartment

Joe's Apartment

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mune: Guardian of the Moon

Mune: Guardian of the Moon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Timmy Failure: Mistakes Were Made

Timmy Failure: Mistakes Were Made

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Puddles

Puddles

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What Love Looks Like

What Love Looks Like

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Love Looks Like

What Love Looks Like

2020
×
Read prior review Edit this entry  
03
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come As You Are

Come As You Are

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chances Are

Chances Are

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★½
Edit this entry  
19
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Badland

Badland

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Supervized

Supervized

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Loners

Loners

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Quintet of the Sunset

The Quintet of the Sunset

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tater Tot & Patton

Tater Tot & Patton

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mosul

Mosul

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The 27 Club

The 27 Club

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Spring

Spring

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry