RSS feed for Adam

Adam has logged 29 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Death Wish

Death Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Iron Eagle II

Iron Eagle II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Eagle

Iron Eagle

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wyrm

Wyrm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spring

Spring

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carved

Carved

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Urn

Urn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gillymuck

The Gillymuck

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rizzle

The Rizzle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Box

The Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Harrowing

The Harrowing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic

Magic

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the G-Strings: The Femaleship of the String

The Lord of the G-Strings: The Femaleship of the String

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry