• Prey

    ★★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Light & Magic

    ★★★½

  • The Last Movie Stars

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Interceptor

    ★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Navalny

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Ennio

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★