RSS feed for Gerardo
  • Extraction

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Book Club

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Rampage

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Accountant

    ★★★½

  • Trolls

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½