• Separation

  • The Virtuoso

    ★★★★

  • Every Breath You Take

    ★★★

  • The Seventh Day

  • Crisis

    ★★★½

  • Silk Road

    ★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Fear of Rain

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Land

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • American Dream

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Identity Crisis: Bringing Possessor to Life

  • A Heightened World

  • 1781

    ★★★

  • Echo Boomers

    ★★½

  • Kindred

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • The Amityville Harvest

    ½

  • Alone

    ★★

  • French Exit

    ★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Supernova

  • The Secrets We Keep

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • New Order

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Curse of Audrey Earnshaw

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Belgravia

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Amulet

    ★★½

  • The Night

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • The Outpost

    ★★½

  • Better Days

  • Inherit the Viper

    ★★★★

  • The Irishman

  • Human Capital

    ★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★½

  • The Song of Names

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Synchronic

    ★★★