Adam has logged 14 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★
Edit this entry  
31
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Cut

The Cut

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Grayscale

In the Grayscale

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Youth

Youth

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Barbara

Barbara

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Generation War

Generation War

2013
×
★★★★½
Edit this entry