RSS feed for Adam

Adam has logged 22 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The 4th Floor

The 4th Floor

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fan

The Fan

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Cut

In the Cut

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Scream for Help

Scream for Help

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Easy Prey

Easy Prey

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leave Yesterday Behind

Leave Yesterday Behind

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coma

Coma

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The People Across the Lake

The People Across the Lake

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kaiju Bunraku

Kaiju Bunraku

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Family Band: The Cowsills Story

Family Band: The Cowsills Story

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lillehammer ’94: 16 Days of Glory

Lillehammer ’94: 16 Days of Glory

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Summer of '42

Summer of '42

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry