RSS feed for Adam

Adam has watched 132 tv movie films.

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • I Am Elizabeth Smart

    ★★★

  • Taken Too Far

    ★★★½

  • Double Mommy

    ★★

  • Black Mirror: White Christmas

  • Death Clique

  • Flowers in the Attic

  • Jodi Arias: Dirty Little Secret

    ★★★

  • The Making of a Lady

    ★★★

  • Drew Peterson: Untouchable

    ★★★

  • Girl Fight

    ★★★½

  • Wandering Eye

    ★★½

  • Whistle and I'll Come to You

    ★★★★½

  • Natalee Holloway

    ★★

  • Prayers for Bobby

  • Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

  • The Roman Spring of Mrs. Stone

  • A Charlie Brown Valentine

  • Gia

    ★★★★

  • No Child of Mine

    ★★★

  • Dying to Belong

  • Contagious

  • Buried Secrets

  • Mother, May I Sleep with Danger?

    ★★★

  • Face of Evil

  • When Friendship Kills

  • Justice for Annie

  • The Unspoken Truth

    ★★★½

  • Deadly Whispers

    ★★½

  • If Someone Had Known

  • Not Our Son

    ★★

  • She Led Two Lives

    ★★★

  • Once in a Lifetime

    ★★

  • Death of a Cheerleader

    ★★★½

  • Terror in the Night

    ★★★

  • Moment of Truth: Stalking Back

  • Going Underground

  • When a Stranger Calls Back

  • Men Don't Tell

    ★★★★

  • Dead Before Dawn

    ★★★

  • In the Company of Darkness

    ★★★½

  • Fatal Memories

    ★★½

  • Her Final Fury: Betty Broderick, the Last Chapter

    ★★★

  • Obsessed

  • Body Language

  • Woman With a Past

  • A Woman Scorned: The Betty Broderick Story

    ★★★★

  • Nightmare in Columbia County

    ★★½

  • Murder in New Hampshire: The Pamela Wojas Smart Story

  • Silhouette

  • Kaleidoscope

  • In Defense of a Married Man

  • Do You Know the Muffin Man?

    ★★½

  • The Preppie Murder

    ★★★½

  • The Case of the Hillside Stranglers

  • Small Sacrifices

    ★★★★

  • Unholy Matrimony

    ★★

  • I Saw What You Did

    ★★★½

  • Strange Voices

  • Miss Marple: The Murder at the Vicarage

  • The Princess Who Had Never Laughed

  • The Deliberate Stranger

    ★★★★½

  • Shattered Spirits

    ★★★★

  • Into Thin Air

    ★★★★★

  • Silent Witness

    ★★★

  • The Rape of Richard Beck

    ★★★

  • Right to Kill?

    ★★★½

  • Surviving

    ★★★★