Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • PANTOMIME

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Creed III

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • This Place Rules

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • The People You're Paying to Be in Shorts

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Unidentified

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • The Grizzlie Truth

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • The People's Joker

    ★★★★★

  • Viking

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • I Like Movies

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Pinocchio

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • The Artifice Girl

    ★★★★½

  • Open Doom Crescendo

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Your Student Government

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Rise

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Pistol

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Our Father

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★★

  • In the Court of the Crimson King: King Crimson at 50

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Slash/Back

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Noise

    ★★★

  • Retrograde

    ★★★★

  • The Civil Dead

    ★★★½

  • Therapy Dogs

    ★★★★★

  • Fiddler's Journey to the Big Screen

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Leonor Will Never Die

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½