• Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Fatman

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½