Adam has logged 14 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★½
Edit this entry