• Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Black Widow

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • F9

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • In the Same Breath

  • The Empty Man

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • Russian Raid

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Inheritance

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • In Sudden Darkness

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Asuran

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Domino

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Avengement

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★★