Adam has logged 624 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charlie Brooker's Antiviral Wipe

Charlie Brooker's Antiviral Wipe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack and the Beanstalk: After Ever After

Jack and the Beanstalk: After Ever After

×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bay of Silence

The Bay of Silence

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Safety

Safety

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Emergency Action Plan

Emergency Action Plan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 2nd

The 2nd

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Read the review Edit this entry