Adam has logged 63 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Go! Go! Cory Carson Summer Camp

A Go! Go! Cory Carson Summer Camp

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Go! Go! Cory Carson: The Chrissy

Go! Go! Cory Carson: The Chrissy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The App That Stole Christmas

The App That Stole Christmas

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Arkansas

Arkansas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lance (in a Neck Brace)

Lance (in a Neck Brace)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dernier Round

Dernier Round

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightwalk

Nightwalk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Acute Misfortune

Acute Misfortune

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Box Assassin

The Box Assassin

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Melted

Melted

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stargirl

Stargirl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Box

Black Box

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sad Beauty

Sad Beauty

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Parrot Lady

The Parrot Lady

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Come F*ck My Robot

Come F*ck My Robot

×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Queens

Queens

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry