Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Animal Factory

Animal Factory

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Chase

The Chase

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nail Bomber: Manhunt

Nail Bomber: Manhunt

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Appaloosa

Appaloosa

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Return to Paradise

Return to Paradise

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★½
Edit this entry  
09
The Beach

The Beach

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry