Adam has logged 23 entries for films during December 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Adventures of Mark Twain

The Adventures of Mark Twain

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
24
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Butter

Butter

2011
×
★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★½
Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry