Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★

  • Athena

    ★★★★

  • Nope

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Pig

    ★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • After Yang

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Jiu Jitsu

  • Murder on Middle Beach

    ★★★½

  • Mank

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★½

  • Unhinged

    ★½

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½