• Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • Pixie

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Duke

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Made in Senegal

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dream Horse

    ★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½