Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Noah

Noah

2014
×
★★
Edit this entry  
20
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Duke

The Duke

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Left Behind

Left Behind

2014
×
Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Butterfly Effect: Director's Cut

The Butterfly Effect: Director's Cut

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry