• The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★½

  • Bingo Hell

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Finding You

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Caveat

    ★★★½

  • Death of Me

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★