• Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Mayor

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★½

  • Everton, Howard's Way

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★★

  • Glass

    ½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • The Big Sick

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Split

  • Suicide Squad

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Nice Guys

  • X-Men: Apocalypse