Sort by

Adam has logged 172 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lot

The Lot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mother's Little Helpers

Mother's Little Helpers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Short History of the Long Road

The Short History of the Long Road

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry