Sort by

Adam has logged 22 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry