• Lightyear

    ★★★

  • Bill Burr Presents: Friends Who Kill

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Wolf

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½