Sort by

Adam has logged 17 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Bill Burr Presents: Friends Who Kill

Bill Burr Presents: Friends Who Kill

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry