Sort by
  • For Love of the Game

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Dual

  • The Hudsucker Proxy

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★★★½

  • Last Flight Home

    ★★★★½

  • The Taking of Pelham One Two Three

    ★★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Cloverfield

  • Dune

    ★★