• Prehistoric Planet

  • Thing from the Factory by the Field

    ★★★½

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • King of Knives

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★★½

  • Dorohedoro: Bonus Curse

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Film About a Father Who

    ★½

  • Dorohedoro

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Legend of Hei

    ★★★★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Rilakkuma and Kaoru

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Ham on Rye

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Time and tide

    ★★★★

  • Anemone: Eureka Seven Hi-Evolution

    ★★★★½

  • When you're lost in the rain

    ★★★★

  • From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

    ★★★★½

  • All These Creatures

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Fainting Spells

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Devilman Crybaby

  • Dry Run

    ★★★

  • Day the Dinosaurs Died

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Secrets of the Forbidden City

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★★

  • Double King

    ★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★½

  • The Show About the Show

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

  • Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

    ★★★★½

  • Garden Party

    ★★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★

  • The Great Wall

    ★½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • The Day Naruto Became Hokage

  • Don't Hug Me I'm Scared 6