Sort by

adamyf has logged 14 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
1922

1922

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry