• The Green Knight

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Tomorrow's Leaves

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Hi, Mom

  • The Witches of the Orient

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★½

  • Hold Me Back

    ★★★½

  • Education

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★

  • Monster Hunter

  • One Second

    ★★★

  • Mank

  • It's a Summer Film!

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Seized

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Humongous!

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★½

  • Another Round

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★½

  • Still Processing

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • A Whisker Away

    ★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Undine

    ★★★½

  • Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

    ★★★

  • Emma.

  • Nasir

    ★★★½

  • Disclosure

  • Beasts Clawing at Straws

  • Minari

    ★★

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★

  • Talking the Pictures

    ★★★

  • The Irishman

  • Natural History Museum

    ★★★

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★

  • The Girl from the Other Side

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★

  • Hustlers

    ★½

  • Collective

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★