• The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Wolf

    ★★

  • Help

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Naked Singularity

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★