Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Divinity

Divinity

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Sometimes I Think About Dying

Sometimes I Think About Dying

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Bad Behaviour

Bad Behaviour

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Plane

Plane

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Q

Q

1982
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Footprints

Footprints

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The French Sex Murders

The French Sex Murders

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Edit this entry  
18
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry