Sort by

adelinetaylorh has logged 52 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Memoria

Memoria

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trespass

Trespass

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Program

The Program

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Road Games

Road Games

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punk's Dead: SLC Punk 2

Punk's Dead: SLC Punk 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Joshy

Joshy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
War Dogs

War Dogs

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Colonia

Colonia

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
King Jack

King Jack

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Who's Driving Doug

Who's Driving Doug

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Viral

Viral

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl in the Photographs

The Girl in the Photographs

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Internet Famous

Internet Famous

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Next

Next

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Gleason

Gleason

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry