• The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Marry Me

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Grucifixion

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Holidate

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Looks That Kill

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★