Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
½
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Morbius

Morbius

2022
×
½
Edit this entry  
24
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
This Is England

This Is England

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Edit this entry  
04
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★
Edit this entry  
02
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Edit this entry  
03
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read prior review Edit this entry  
02
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
31
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★
Edit this entry  
28
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Edit this entry