• Bros

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Angelyne

    ★★★★

  • Firestarter

    ½

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • No Exit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

  • 8-Bit Christmas

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman

  • Silent Night

    ★½

  • My Son

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • False Positive

    ★★

  • Together

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • We Need to Do Something

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½