RSS feed for Andrew

Andrew has logged 22 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mirror

Mirror

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★
Edit this entry  
21
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★½
Edit this entry  
20
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Evening Star

The Evening Star

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Edit this entry  
11
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Sea Inside

The Sea Inside

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Klute

Klute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Edit this entry