• The Bubble

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★½

  • Louise

    ★★★★

  • Encanto

    ★½

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Home Movie: The Princess Bride

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Spy

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★½

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Troop Zero

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★½

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Noble Ape

    ★★★★